(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) СМРТ ВО РИНГ: Боксер почина по страшен нокаут

0

1215527_88888888_ls-s

Тим Хејг (34) почина по борбата во која беше поразен со стравичен нокаут.

Некогашниот УФЦ “тешкаш” два дена се борел за живот, но починал по обилно крварење во мозокот.

Хејг кариерата ја започнал 2006 година, а првата УФЦ покана ја добил по 9 победи во 10 борби.

Ф.Г.