(ВИДЕО) ЧУДО: Не и помогнале четирите операции, па помош побарала во црквата – Погледнете што се случило !

Бискупот Бов чудесно излечил тешко болна Французинка, калуѓерката Бернадер Мори(69). Ова чудо е признато и од црквата во Лурд.

“Знам дека е опасно да кажам дека Бог интервенираше и дека направил чудо во нечиј живот. Потполно сум свесен за фактот дека сум бискуп и дека таа вест ќе одекне во црквата во Франција и во светот”, вели бискупот Жак Бенои – Гонин.

Бернадет од 1966 година имала болки во грбот. Ни после четири операции не можела да оди правилно. Во јули 2008 година решила да се причести во светилиштето Лурд.

По шест дена почувствувала необични импулси. Додека била сама во својата соба почувствувала опуштање и топлина во телото.

“Доживеав присуство на Бога, тоа не може да се објасни”, вели старицата и додава дека некој внатрешен глас и рекол да ги отстрани сите апарати и корсетот кои и го притискале ‘рбетот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.