(ВИДЕО) НА ДНОТО НА ОКЕАНОТ ПРОНАЈДЕНА ОГРОМНА ПИРАМИДА: Се верува дека крие докази за најпознатата древна цивилизација

На дното на океанот е пронајдена огромна градба во пирамидален облик, а многу истражувачи сметаат дека таа би можела да го даде главниот доказ за митската Атлантида.

На “Гугл мапс” е забележана градба во Тихиот океан, во близина на мексиканскиот залив. Големината е проценета меѓу 5.5 и 17.7 километри.

Некои тврдат дека се работи за остатоци од древниот град, додека оние со поголема фантазија сметаат дека се работи за некаква вонземска база.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.