(ВИДЕО) НАПРАВЕТЕ ГО САМИ: Нутела колач кој се прави од 3 состојки

Секој што во мислите има божиќна забава, најпрво помислува на многу храна, особено колачи.

Божиќните собири не може да се замислат без традиционалните чоколадни мафини, колачи, пити и класични божиќни торти. Но, иако секој ги сака веќе испробаните рецепти, понекогаш не е лошо да се проба и нешто ново.

За овој нутела колач ви се потребни 3 состојки:

– Три лажици нутела

– Две кори за печење

– Едно јајце