(ВИДЕО) КАКО ДЕВОЈКИТЕ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИ: Брутална тепачка на две навивачки !

За жал тепачките станаа составен дел од секој поважен фудбалски натпревар, но кога главни актери се девојки, тогаш тоа е навистина несекојдневно.

Една таква сцена е снимена со приватна камера на улиците на Глазгов по завршувањето на дербито меѓу Ренџерс и Селтик.

Она што го привлече вниманието на сите присутни беше тепачка меѓу две навивачки.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.