(ВИДЕО) Избуши две дупки во дрво, а тоа што го доби потоа ќе ве воодушеви

На видео кое се појави на Јутјуб може да видите како се пали оган на сосема поразличен начин.

Потребно е да направите само две дупки на парче дрво. Целата постапка е објаснета на видеото подолу:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.