(ВИДЕО) Ако нашинците во Австралија парите ги береа од дрво, еве како прават пари нашите во Америка

Дарко Јефремов Македонец кој живее во Чикаго објави комично видео на својот фејсбук профил, а целта е да покаже “како лесно” се заработуваат пари во Америка.

Ако нашинците во Австралија парите ги береа од дрво, еве како Македонците во Америка за кратко време “прават многу пари”.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.